Aquapark w Druskiennikach


Strona główna -> Litwa -> Aquapark w Druskiennikach
Lovetotravel.pl
 Przewodnik turystyczny
Strona główna   
Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Australia Afryka
Austria   Belgia   Białoruś   Bułgaria   Chorwacja   Czechy   Dania   Estonia   Finlandia   Francja   Grecja   Hiszpania   Holandia   Irlandia   Litwa   Łotwa  
Niemcy   Norwegia   Polska   Portugalia   Rumunia   Serbia   Słowacja   Słowenia   Szwajcaria   Szwecja   Ukraina   Węgry   Wielka Brytania   Włochy


Aquapark w leżącej tuż przy granicy litewskiej miejscowości Druskienniki, to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Jest też jednym z największych, a całkowita powierzchnia wszystkich pięciu budynków i instalacji wynosi 25000 km2. Będąc tutaj należy się nastawić na cały dzień doskonałej zabawy i chociaż cena nie jest niska, bo całodzienny bilet do wszystkich stref kosztuje około 100zł, to z pewnością obiekt wart jest swojej ceny. Całość kompleksu to dwie strefy: pierwsza ogólna, przeznaczona dla wszystkich oraz druga, często określana, jako strefa dla VIP-ów, przeznaczona wyłącznie dla dorosłych. Ilość i rodzaj proponowanych w obu strefach atrakcji z pewnością może zadziwić. Poza typowymi basenami jest tu jeszcze wiele innych propozycji zarówno relaksu, jak i aktywnego wypoczynku, a wszystko odbywa się w wodzie lub w kontakcie z wodą.


Taka wijąca się zjeżdżalnia wodna przeznaczona jest tylko dla najodważniejszych

Wejście

Dla każdego odwiedzającego gościa aquapark ma do dyspozycji dwa parkingi, z tym, że jeden jest stosunkowo oddalony od kompleksu, ale za to znacznie tańszy. Po wejściu standardowo witają przybyłych kasy, w których wykupuje się bilet i otrzymuje specjalny zegarek. Zegarek ten jest specyficznym kluczem, który nie tylko określa czas przebywania na terenie obiektu, ale też jest kartą wstępu do strefy B i kluczem do szafek. Obowiązują przepisy, jak na większości basenów, czyli obowiązek pozostawienia odzieży w szatki i prysznic przed wejściem. Wewnątrz czeka juz tylko zabawa.

Strefa A - zjeżdżalnie

Strefa A przeznaczona do aktywnej rodzinnej rozrywki to takie atrakcje, jak sztuczne morze z prawdziwymi falami, na którym można popływać w specjalnym kole ratunkowym, następnie rwąca rzeka o bardzo silnym nurcie, która przenosi człowieka jak piórko. Kolejna atrakcja to oczywiście zjeżdżalnie. W Druskiennikach jest ich aż osiem, ale dwie z nich są specjalne, przeznaczone dla ludzi kochających adrenalinę. Oglądając instalacje z zewnątrz budynku można sobie wyobrazić, co dzieje się w środku. Wysokość dwóch najwyższych zjeżdżalni sięga kilku pięter a wchodzi się na nie specjalną klatką schodową. W środku rury czeka na amatora niespodzianka w postaci dziwnego zachowania ciała, odwracania go czy przekręcania przez odpowiednio zaprojektowany kształt urządzenia. W jednym zjeżdżalniach zjeżdża się typowo na plecach w innych na specjalnych pontonach. W strefie A znajdują się również dwie sauny: sucha i mokra, a także duży basen, jacuzzi, strefa dla dzieci z placem zabaw i profesjonalną obsługą oraz specjalny pokój do relaksu. Można tu także skorzystać z oferty jednej z dwóch restauracji.

Strefa B - dla dorosłych

Strefa B to miejsce, w którym atrakcji jest nie tylko więcej, ale są one również bardziej wyszukane. Przejście do tej części nie jest specjalnie oznaczone, a jedynym znakiem rozpoznawczym jest strażnik, który kontroluje wchodzących sprawdzając zegarki. Nie można w tej strefie posiadać ani aparatu fotograficznego ani telefonu. Jest to natomiast strefa zabawy dla dorosłych, z alkoholem, specyficznymi występami oraz zabiegami SPA.

Sauny i SPA

Najbardziej interesujące miejsca, to zapewne liczne sauny, w połowie suche, w połowie mokre, które nie tylko oferują różnorodny klimat i style, ale również różnice temperaturowe oraz systematycznie odbywające się sesje. Odpowiedni grafik wskazuje, w której saunie i o której godzinie można z takiej sesji skorzystać. Są to z reguły zabiegi upiększające, takie jak smarowanie miodem, maseczki, sól do pillingowania ciała, zimne gałązki do biczowania oraz wiele innych tego typu atrakcji. Specjalna jest sauna zimna, w której temperatura oscyluje wokół zera a wewnątrz znajduje się prawdziwy lód i śnieg. Można się tu też polewać lodowatą wodą.

Rozrywki od 18 lat

W saunach wszystkie zabiegi podzielone sa na te dla naturystów i osób w kostiumach. Inne atrakcje strefy B, to przykładowo bar w basenie, w którym można wypić drinki lub piwo oraz na specjalnej scenie pooglądać występy artystyczne czy pokazy mody. Organizuje się tu nawet specjalne wieczory dla pań i panów. Dla zmęczonych pływaniem i saunami znajduje się tu strefa przeznaczona do odpoczynku, z podgrzewanym podestem i kamiennymi leżakami oraz specjalna regenerująca herbata dostępna za darmo.

Goście

Aquapark w Druskiennikach funkcjonuje od niedawna, ale już zyskał tak wielką popularność, że dziennie odwiedzają go setki osób. Powierzchnia jest jednak tak duża, że nikt nikomu nie przeszkadza. Możliwości obiektu, to jednorazowa obsługa 1500 osób. Coraz częstszymi gośćmi są Polacy, którzy mają tu blisko, bo zaledwie 45 km od granicy. Zdarzają się tez goście z bardziej odległych rejonów, a nawet z samej Warszawy.Litwa - miasta

Kiejdany Kierniów Kłajpeda Kowno Mariampol Olita Poniewież Troki
Wilno


Litwa - co warto wiedziećLitwa - Kuchnia Litewska Kuchnia Litewska
„Litwo, ojczyzno moja” -aż chce się zacytować słynnego wieszcza ...
Litwa - Litwa ciekawostki Litwa ciekawostki
Być Litwinem – brzmi dumnie „Vienybė težydi” ( Niech ...
Litwa - Litwa święta Litwa święta
Litwa jest krajem nizinnym o malowniczych rejonach przybrzeżnych, dość ...
Litwa - Za co kochamy Litwę Za co kochamy Litwę
Według najnowszych informacji w ostatnim czasie znacznie wzrosło zainteresowanie ...
Litwa - Kulturalne bogactwo Litwy Kulturalne bogactwo Litwy
Litwa, jak każdy kraj, cechuje się specyficzną kulturą. Wielu tradycji nie praktykuje się już ...
Litwa - Co warto zobaczyć na Litwie Co warto zobaczyć na Litwie
Litwa jest szczególnie bliska Polakom ze względu na wiele historycznych ...
Litwa - Polacy na Litwie Polacy na Litwie
Litwa i ludność narodowości polskiej związane są ze sobą jednym ...
Litwa - Litwa mapa Litwa mapa
Litwa - Ustrój polityczny na Litwie Ustrój polityczny na Litwie
Oficjalna nazwa państwa: Lietuvos Respublika (LR), Republika Litewska (RL). Państwo ...
Litwa - Mierzeja Kurońska Mierzeja Kurońska
Mierzeja Kurońska jest charakterystycznym pasem lądu, oddzielającym Morze ...
Litwa - Litewskie krzyże i ich symbolika Litewskie krzyże i ich symbolika
Każdy kraj i każdy naród posiada swoją własną kulturę oraz ...
Litwa - Tradycje na Litwie Tradycje na Litwie
Moje wielkie litewskie wesele W każdej kulturze dzień ślubu uznawany jest za ...
Litwa - Demografia na Litwie Demografia na Litwie
Według spisu powszechnego przeprowadzonego w 2001 roku, Litwa liczyła ...
Litwa - Gospodarka Litwy Gospodarka Litwy
Litwa to kraj przemysłowo – rolniczy średni rozwinięty. Rolnictwo ma dobre warunki do rozwoju ...
Litwa - Nauka i edukacja na Litwie Nauka i edukacja na Litwie
Urzędowym językiem nauczania jest język litewski. Mniejszości narodowe mogą uczyć dzieci swojego ...
Litwa - Warunki naturalne Litwy Warunki naturalne Litwy
Ogólna długość granicy państwowej wynosi - 1846 km, w tym - 99 km ...

Aquapark w Druskiennikach - dodaj komentarz:Twój komentarz:
Twój podpis: 


Lovetotravel
Kontakt
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies